EESTI IDAMAISE TANTSU KODA

Kõhutants on lahe ja me tahame, et kõik teaksid seda!

Eesti Idamaise Tantsu Koja (EITK) asutasid 2017. aastal kaheksa tantsijat, sõpra ja idamaise tantsu fänni suurest armastusest kõhutantsu vastu. 

Nagu siis, ei tea me ka praegu, mis tulevik toob. Ühes oleme olnud aga algusest peale kindlad - kõhutants on lahe ja me tahame, et kõik teaksid seda!

:)

Ajalugu

22. oktoobril 2016 tähistatati Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses toimunud kontserdiga Eesti ühe tuntuma tantsupedagoogi ja koreograafi Pille Roosi ning ühtlasi ka Eesti idamaise tantsu juubelit.

Pille Roosi elutööks on olnud idamaise tantsu ehk kõhutantsu toomine Eesti tantsumaastikule. 1996. aastal oli ta esimene kõhutantsuõpetaja Eestis. Pille Roosi ja tema õpilaste käe alt on välja kasvanud suurem osa Eesti kõhutantsijaid. Pille Roosi on Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali algataja ja peakorraldaja.

Vahetult pärast juubelikontserti andis Pille Roosi oma senise töö nii festivali kui iga-aastase idamaise tantsu harrastajate kontserdi korraldamisega üle juubeliürituse peakorraldajatele ja oma õpilastele, kes asutasid selleks Eesti Idamaise Tantsu Koja.

EITK põhikirjaline eesmärk on edendada idamaise tantsu kunsti ning idamaise tantsu alast haridust. Selleks korraldab EITK muuhulgas iga-aastast idamaise tantsu harrastajate kontserti ning rahvusvahelist idamaise tantsu festivali Eestis.


Eesti Idamaise Tantsu Koja juhatuse liikmed 2020-2023 on:

Kairi Reinvee
Kirsi Mari Lepik
Sandra Vokk


Eesti Idamaise Tantsu Koja asutajaliikmed on:


Iris Frolov

Iris alustas kõhutantsu õpinguid 1996. aastal Pille Roosi juhendamisel. Tema kõhutantsijakarjäär sai alguse 1999. aastal tantsutrupi Zahira - üks esimesi Eesti kutselisi kõhutantsutruppe - asutajaliikmena. Iris on kõhutantsu õpetanud nii Eestis kui välismaal aastast 1998. Ta on Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali üks korraldajaid selle algusaegadest peale ning on festivali üks populaarsemaid õpetajaid. 2007-2013 töötas Iris tantsijana Araabia Ühendemiraatides, Jordaanias, Egiptuses, Omaanis ja Indias. Selle aja jooksul õppis ta lähedalt tundma Lähis-Ida kultuuri ja ühiskonda, muusikat ja tantsu. Tants juhatas Irise omakorda Pilatese treeningmeetodini ja temast sai ka diplomeeritud Pilatese õpetaja. 


Kaidi Udris

Kaidi tantsutee sai alguse 6-aastasena eesti rahvatantsuansamblis "Sõleke". Kõhutantsuõpinguid alustas ta 1999. aastal. Tänaseks on temast saanud Eesti tuntumaid esinejaid ja õpetajaid. Ta on õpetanud ka festivalidel mitmel poole Euroopat. Pärast 14 aastat kõhutantsu Euroopas otsustas Kaidi kolida Egiptusesse, kus algas tema 6-aastane edukas tantsukarjäär Kairo ooperis, kaasaegse tantsu trupis "Forsan El Shark". Ta tegi tantsijana kaasa ka mitme araabia popmuusikavideo, teleseriaali ja -reklaami produktsioonis. Kaidil on Tallinna Ülikooli koreograafia bakalaureusekraad.


Kairi Reinvee

Kairi alustas kõhutantsu õpinguid 2005. aastal Liina Remmelgu tundides. Ta on juhendanud tantsurühmi mitmel pool Eestit ning viinud läbi töötubasid lisaks Eestile üle Euroopa (Soome, Leedu, Itaalia, Sloveenia, Horvaatia, Poola). Aastatel 2011/12 tuuritas ta Euroopas Amaya Dance Companyga, andes kontsertetendusi suurlinnade teatrites. 2016. aasta suvel töötas ta külalisõpetajana Hongkongis. Kairi on aktiivne sooloartist, kes on tantsinud ka mitmetes truppides ja teinud kaasa tantsuprojektides peamiselt tantsutrupi Zahira kaudu, kellega ta alustas koostööd 2008. aastal. 2015. aasta kevadel omandas ta Tallinna Ülikooli koreograafia bakalaureusekraadi.

Kati Pruel (Jamila)

Jamila on tantsinud alates 1995. aastast, kui ta asus õppima india klassikalist tantsu. Ta tegeleb ka flamenko ja kõhutantsuga. 2010. aastal alustas ta esimesena Eestis Bollywoodi tantsutundide juhendamisega. Üle 20 aasta lavakogemust on vorminud temast väljendusrikka artisti ja koreograafi, kelle käe all on mugav õppida oma esimesi tantsusamme ja avastada uusi elemente ka kogenumal tantsijal.


Kirsi Mari Lepik (Kalila)

Kalilal on mitmekülgne tantsualane taust, tantsimisega alustas ta juba 3-aastaselt. Kõhutantsuõpinguid alustas ta 2005. aastal Liina Remmelgu juhendamisel. Kalila on võitnud mitmeid auhindu nii Eesti kui välismaa kõhutantsuvõistlustel ning on Zahira tantsutrupi liige. Kõhutantsu õpetab ta alates 2010. aastast ning on hinnatud külalisõpetaja nii Eestis kui ka välismaal. Tal on Tallinna Ülikooli koreograafia magistrikraad.


Maarika Merirand (Safran)

Safran alustas kõhutantsuõpinguid 2003. aastal Tartus Sansaara tantsustuudios. Ta on täiendanud oma tantsuoskusi ja teadmisi mitmete Eesti ja välismaiste õpetajate juhendamisel, samuti on ta professionaalselt tantsinud Euroopas ja Araabia Ühendemiraatides, Bahreinis, Egiptuses ja Indias. Ta on Zahira tantsutrupi liige ja juhendanud rühmi nii Tartus kui ka Tallinnas. Ta on ka diplomeeritud Zumba treener ning tegeleb aktiivselt jooga ja paljude teiste tantsustiilidega.


Ruth Maria Roosi-Ott

Kesk tantsu kasvanud Ruth Maria alustas 1995. aastal Pille Roosi juhendamisel klassikalise India tantsu bharatanatyam'i õpinguid. Praegu õpetab ta seda ise tantsustuudios Amrita. Kõhutantsuga Ruth Maria ei tegelegi, kuid rahvusvahelise idamaise tantsu festivali korraldamisega küll – ta on festivali korraldusmeeskonnas olnud selle esimesest toimumisest alates.


Sandra Vokk (Eeben) 

Eeben alustas kõhutantsu õppimist 2003. aastal, mil kokkupuude araabia muusikaga viis ta Pille Roosi kõhutantsutundi. Sellest ajast peale on tants olnud tema elu lahutamatu osa. Ta on mitmekordselt auhinnatud esineja ja koreograaf, kel on lava- ja õpetajakogemus nii Euroopast kui Lähis-Idast. 2010. aastal omandas ta Lähis-Ida ja Aasia uuringute bakalaureusekraadi Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis ja 2012. aastal sotsiaalantropoloogia magistrikraadi Oxfordi ülikoolis. Ta on õpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiateaduskonnas Lähi-Ida sooloimprovisatsiooni ja idamaist tantsu ning on idamaise tantsu õppematerjalide autor.