EESTI IDAMAISE TANTSU KODA

XVI RAHVUSVAHELINE IDAMAISE TANTSU FESTIVAL TALLINNAS


Tere tulemast XVI Rahvusvahelisele Idamaise Tantsu Festivalile Tallinnas 1.-3. novembril 2024!

Festivali toetab Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

Tutvu festivali ajalooga


PROGRAMM


Reede 1. nov

Laupäev 2. nov

Pühapäev 3. nov


10.00 - 12.00
Marta Kalva
MUWASHAHAT

11.00 - 13.00
Marta Kalva
ORIENTAL


12.00 - 12.30 vaba lava



12.30 - 14.30
Hassaan Saber
GHAWASI

13.30 - 15.30
Hassaan Saber
VAARAOTANTS


14.30 - 15.00 vaba lava



15.00 - 17.00
Eeben
ARAABIA-SALSA POP FUSIOON

16.00 - 18.00
Kairi Reinvee
SHOWKÕHUTANTS VAHENDITEGA


17.00 - 17.30 vaba lava



18.15 - 18.45 vaba lava


18.00 - 20.30
KONKURSS

19.00 - 21.30
GALAKONTSERT





ÕPETAJAD



Hassaan Saber - elav tantsulegend ja õpetajate õpetaja!


Hassaan on üks viimaseid elus olevaid ja edasi tantsivaid tantsulegende! Ta on olnud paljude praeguste edukate egiptuse tantsuõpetajate folklooriõpetaja. Noorem egiptuse tantsupõlvkond suhtub temasse suure lugupidamise ja aukartusega. Hassaan on Eesti kontekstis võrreldav Mait Aguga. Ta on Egiptuse rahvatantse ja kõhutantsu juuri nii põhjalikult uurinud, et on oma teadmised kirja pannud lausa nelja raamatusse.

Hassaanil on doktorikraad rahvusfolkloori erialal, ta on UNESCO CIOFF Egiptuse nõukogu president, Egiptuse Näitlejate Liidu liige ja samuti UNESCO Rahvusvahelise Tantsunõukogu liige.

Lisaks tantsuõpetamisele on ta ka tuntud kui helilooja (kõiki tema etendusi saadab tema enda loodud originaalmuusika), koreograaf, lavastaja, kostüümikunstnik, laulja ning täiesti vapustav koomik!


HASSAAN SABERI KURSUSED:

Ghawasi tants - õpi tantsima nii, nagu sonbat naised Niiluse delta piirkonnas! Ghawasi tähendab algupäraselt sisserändajaid, kuid aegade jooksul kinnitasid need rahvad kanda just Niiluse kallastel Põhja-Egiptuses. Tantsu iseloomustab väga energiline muusika, sillerdavad litritega kleidid, jõulised ja suured puusaliigutused. Koreograafia muusika helilooja on Hassaan Saber ise!

Vaaraotants - koreograafia Vana-Egiptuse ainetel. Tantsu läbib kehakeel, mida on kujutatud tuhande aastate vanustel templijoonistel Ülem-Egiptuses. Koreograafia muusika on Hassaan Saberi enda loodud ning peegeldab hiilgavalt Egiptuse antiikaegade võimsust, müstikat, jumalikkust ning ajaloolisust.




Marta Kalva - kõhutantsukonkursside võitja ning tõeline tantsugraatsia!

Marta Kalva on Lätis pärit tõusev täht kõhutantusmaailmas. Ta on idamaise tantsuga tegelenud 17 aastat ning ta täiendab ennast pidevalt tantsukursustel ja eratundides. Marta on võitnud auhindu järgmistel rahvusvahelistel kõhutantsu festivalidel: Cairo Festival Budapest, Jamila Festival Soomes, Etoiles d’Orient ning ODM Festival Hispaanias. Tema kõhutantsustiil on eriliselt voolav ning pehme ning kerge balletiliku nüansiga.

MARTA KALVA KURSUSED:

Oriental - sellel kursusel kombineerib Marta oma stiilis kombinatsioonid ja tehnika sensuaalseks ja elegantseks orientali koreograafiaks, mida saadab “Ahlam Hayati” muusika.


Mowashahat - elegantne ja õrn mowashahat stiilis koreograafia. Mowashahat on ajaloolisest Andaluusia poeesiast ja rütmidest inspireeritud lavaline rahvatantsu stiil, mille algatajaks peetakse Mahmoud Redat 70ndatel aastatel Egiptuses. Kursuse jooksul õpid käte pehmeid liikumisi, kaunist kehahoidu ning graatsilisi kombinatsioone. Koreograafia sobib kasutamiseks nii tavalistel esinemistel kui ka tantsuvõistlustel.





Kairi Reinvee -

silmapaistva ande, karisma ja power-puusadega loodusjõud!



Kairi Reinvee on alates 2008. aastast juhendanud igapäevaselt tantsurühmi üle Eesti ja ta on olnud idamaise tantsu külalisõpetaja Hong Kongis 2016. aasta suvel, samuti on ta andnud tantsukursusi üle Euroopa (Eestis, Soomes, Leedus, Itaalias, Sloveenias, Horvaatias, Poolas). Lisaks idamaisetele tantsustiilidele, mida ta õpetab, juhendas ta Nõval rahvatantsurühma Hongad ning ta on õpetanud erapidudel vanu seltskonnatantse koos lõõtspillimängijatega. Eesti Idamaise Tantsu Kojaga, mille asutajaliige ta on, korraldab ta idamaiseid pidusid, iga-aastast Suurt Kõhutantsu Kevadkontserti ja Rahvusvahelist Idamaise Tantsu Festivali. Alates 2008. aastast on ta tantsinud tantsutrupis Zahira ja teinud edukat sooloartisti karjääri. 2015. aastal lõpetas Kairi Tallinna Ülikoolis koreograafia eriala.





KAIRI REINVEE KURSUS:

Showkõhutants vahenditega - sellel kursusel õpime idamaise showtantsu, milles on kasutatud mitu erinevat tantsuvahendit. Vürtsita oma esimemiskava tõeliselt vaatemängulise ava- või lõputantsuga! Tants on mõeldud rühmale, vastavalt vajadusele saab kohendada ka soolotantsijale. Koreograafias kasutame küünlakandikuid/shamadane, tiibu, lehvikloore, salle.




Eeben (Sandra Vokk)  - õpetlaslikult põhjalik, naiselikult võluv ja kuningannalikult vägev!



Eeben on tantsija, koreograaf ja tantsuõpetaja, kes täna tegutseb Eestis, kuid on aastate jooksul esinenud ja õpetanud väljaspool kodumaad ka mitmel pool Euroopat ja Lähis-Ida. Lisaks uurib ta idamaise tantsu ajalugu, korraldab üritusi ja koostab idamaise tantsu alaseid õppematerjale. Ta on Eesti Idamaise Tantsu Koja üks asutajaliikmeid ning on õpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia teaduskonnas Lähis-Ida sooloimprovisatsiooni ja idamaise tantsu õpinguid.

Eeben on öelnud, et kõhutants on tema jaoks eelkõige elust rõõmu tundmise ja käesolevas hetkes kohalolemise viise. Teda on alati võlunud kõhutantsu loomulikkus ja väljendusrikkus, kõhutantsija võim, salapära ja naiselikkus, tantsu iidsed juured. Kõhutants on aidanud tal avastada ja mitmeid kordi taasavastada endas jumalanna.


EEBENI KURSUS:

Araabia-salsa pop fusioon - sellel kursusel õpime mõnusalt rõõmsameelse ja särtsaka koreograafia salsamaigulisele araabia poploole ja seda Eebenile omases flirtivalt naiselikus stiilis. Soovi korral võta kaasa tantsukingad. Koreograafia on muusikale: Mohammed Assaf - Baddek Enayah (feat. Gente De Zona)






Jooksvaid uudiseid saab jälgida Eesti Idamaise Tantsu Koja Facebooki ja Instagrami lehtedel!



Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival toimub alates 2003. aastast ning on suurim ja pikima traditsiooniga idamaise tantsu sündmus Eestis. Selle raames toimuvad töötoad, konkurss, galakontsert, vabalava kontserdid ning idamaine turg e. bazaar. Festivali raames on toimunud ka paneelarutelusid, filminäitamisi, moedemonstratsioone. Festivali külalisõpetajad on rahvusvaheliselt tunnustatud tipptegijad. Festival kestab 2-3 päeva ning toimub tavaliselt Tallinnas. 


Tutvu festivali ajalooga